29 Listopad 2023

CZY MOŻEMY BYĆ WDZIĘCZNI ZA TWARDĄ WODĘ?

img

Zmiękczacze wody

CZY MOŻEMY BYĆ WDZIĘCZNI ZA TWARDĄ WODĘ?

Jeśli śledzisz nasz blog, słyszałeś, jak mówimy o negatywnych skutkach twardej wody na hydraulikę, urządzenia i budżet, więc może cię zaskoczyć, że istnieją pewne powody, aby być wdzięcznym za twardą wodę. Często pomijamy korzyści zdrowotne wynikające z minerałów twardej wody i wpływ na środowisko większości zmiękczaczy wody, ale dzisiaj, w duchu Święta Dziękczynienia, pomożemy Ci być wdzięcznym za to, jak twarda jest Twoja woda.

TWARDA WODA JEST DLA CIEBIE ZDROWA!

Mówiliśmy już wcześniej o tym, czym jest twarda woda i z czego się składa, ale twarda woda to przede wszystkim wysokie stężenie wapnia i magnezu w wodzie. Te minerały są w rzeczywistości całkiem zdrowe dla Ciebie! W rzeczywistości, wiele zdrowych produktów, takich jak orzechy, awokado i pełne ziarna, jest pełnych magnezu, podczas gdy brokuły, jogurt i tofu są zdrowymi produktami o wysokiej zawartości wapnia.

Oba te minerały mają bardzo konkretne korzyści zdrowotne. Wapń przede wszystkim buduje mocne kości, ale ma też wiele innych zalet. Twój organizm wykorzystuje wapń w neuronach w mózgu, pomaga mięśniom kurczyć się, naprawia uszkodzone tkanki i reguluje poziom cukru we krwi.

Magnez, z drugiej strony, jest czwartym najbardziej obficie występującym minerałem w ludzkim ciele i jest wykorzystywany do wielu funkcji organizmu, od tworzenia naszego DNA do tego, jak nasz organizm przetwarza energię.

Wapń i magnez mają szeroki zakres korzyści zdrowotnych i do dziś są przedmiotem badań, a także mogą być odpowiedzialne za jedne z najzdrowszych społeczności na świecie. Jednak te minerały zawarte w twardej wodzie są nie tylko zdrowe dla Ciebie, ale również dla środowiska.

TWARDA WODA JEST DOBRA DLA ŚRODOWISKA

Twarda woda to przede wszystkim naturalna jakość wody, a wiele roślin i zwierząt żyjących na obszarach o twardej wodzie polega na wapniu i magnezie zawartym w twardej wodzie o wiele bardziej niż my. W ten sam sposób, w jaki nasze ciała używają wapnia i magnezu do wzrostu i naprawy, rośliny często polegają na tych minerałach, aby żyć i w przeciwieństwie do nas, polegają prawie całkowicie na wodach gruntowych. Usunięcie ich z naszej wody może mieć wpływ na zdrowie naszych ogrodów i roślin domowych.

Dodatkowo, sposób w jaki właściciele domów usuwają minerały z twardej wody może mieć inne skutki dla środowiska. Tradycyjnie, używamy zmiękczaczy wody na bazie soli, aby zastąpić wapń i magnez w twardej wodzie sodem, który jest bardzo szkodliwy dla roślin i pozostaje w glebie i wodach gruntowych przez bardzo długi czas. Stało się to na tyle dużym problemem, że kilka miast i stanów zakazało stosowania systemów opartych na soli z powodu różnych problemów ekonomicznych i środowiskowych, które powodują. Nawet alternatywne metody, takie jak systemy odwróconej osmozy, mają niektórych naukowców kwestionujących skutki zdrowotne usuwania wszystkich minerałów z wody, a wytyczne WHO dla wody pitnej zalecają dodanie z powrotem wapnia i magnezu z wody zdemineralizowanej.

ZACHOWAJ KORZYŚCI PŁYNĄCE Z TWARDEJ WODY

Twarda woda może przynieść wiele korzyści dla naszego zdrowia i środowiska. Dla właścicieli domów może to być trudny wybór, czy chcą czerpać korzyści z twardej wody, czy też chcą zapobiec jej skutkom. Chociaż jest to decyzja dla właścicieli domów z systemem opartym na soli lub rozważających taki system, istnieje sposób, aby uzyskać to, co najlepsze z obu światów.

Dzięki systemowi nie musisz dokonywać tego trudnego wyboru. Wykorzystując moc cytrusów, system zapobiega tworzeniu się osadów wapnia i magnezu z twardej wody, jednocześnie zatrzymując te minerały w wodzie. Dzięki tej przyjaznej dla środowiska technologii, możliwe jest posiadanie wygody miękkiej wody i nadal być wdzięcznym za naturalne minerały, których dostarcza Twoja woda.

JESTEŚMY WDZIĘCZNI ZA NASZĄ WODĘ

Każdy zasługuje na wygodę i bezpieczeństwo posiadania czystej, zdrowej wody w swoim domu, a my wszyscy powinniśmy być wdzięczni, że zdajemy sobie sprawę z tego, jakim darem jest ta woda. Wszystkim naszym obecnym klientom jesteśmy bardzo wdzięczni za Wasze wsparcie. Zarówno naszym klientom, jak i wszystkim innym, mamy nadzieję, że Wy również jesteście wdzięczni za swoją wodę.

O autorze

Komentarze

Zostaw komentarz