29 Listopad 2023

Dzbanek filtrujący - jaki wybrać?

img

Dystrybutory wody

Dzbanek filtrujący - jaki wybrać?


Sprawdź urządzenia w ofercie sklepu OxyShop.pl:

Dystrybutor wody B4 czarny Borg&Overstrom Kup teraz
Filtr do wody Bluewater Cleone Balance – model 2021 Kup teraz
Zmiękczacz wody Ecowater eVOLUTION 500 Power ECOMULTI Kup teraz

Woda jest niezbędna dla zdrowia i funkcjonowania naszego organizmu. Jakość wody i możliwości jej uzdatniania stają się coraz ważniejsze. Prosimy o zastanowienie się nad znaczeniem filtrowania wody. Jakie są zalety dzbanków filtrujących wodę? I na co powinniśmy zwracać uwagę przy ich wyborze. Rezygnacja z wody butelkowanej może pomóc Ci zaoszczędzić czas. Istnieje wiele sposobów na filtrowanie wody w domu.

Jest to głównie kwestia wyboru odpowiedniego koloru lub wzoru dla dzbanka filtrującego wodę. Dzbanki filtrujące wodę na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo. Po bliższym przyjrzeniu się możemy zauważyć, że każdy producent chce nas czymś przekonać. 

Brita lub Aquaphor to najpopularniejsze dzbanki filtrujące. Dzbanki filtrujące BWT są mniej popularne niż Brita czy Aquaphor. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że BWT ma najwięcej dzbanków. W rzeczywistości jednak to klient decyduje, który dzbanek woli, a który nie. Każdy znajdzie coś dla siebie, bo paleta kolorów jest bardzo szeroka. Niektóre dzbanki mają wskaźniki lub liczniki, które informują, kiedy należy wymienić wkład. Istnieje wiele opcji filtracji wody w dzbankach. 

Dzbanki Brita i filtracja wody

Brita oferuje dwa rodzaje filtrów do dzbanków. Pierwszy z nich to dobrze znany filtr Maxtra+. Składa się on z trzech elementów filtracyjnych zwanych MicroFlow Technology. Wkład ten przepuszcza wodę przez gęstą siatkę filtracyjną, kulki węgla aktywnego z łupin orzechów kokosowych oraz kulki jonowymiennika, które ją zmiękczają. 

W dzbankach Brita można również zastosować wkład zmiękczający wodę Brita Hard Water Expert. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które mają bardzo twardą lub bardzo twardą wodę z kranu. Wkład ten wyposażony jest w mocniejszy wymiennik jonowy, który usuwa z wody kamień. 

Dzbanki Aquaphor i filtracja wody

Dzbanki Aquaphor wykorzystują filtry dzbankowe Aquaphor. Mamy tu do czynienia nie tylko ze złożem węglowym, ale również z materiałem o nazwie AQUALEN. Aqualen, włóknina, która jest unikalna w materiałach sorpcyjnych, jest tym, czego szukasz. Aqualen redukuje metale ciężkie, takie jak miedź, żelazo i ołów, a także izotopy radioaktywne. Opracowała go firma Aquaphor i wiele jej filtrów z powodzeniem go stosuje.

W ofercie Aquaphor znajdują się wkłady do filtrów magnezowych oraz wkłady standardowe do dzbanków. Wkłady Aquaphor wykorzystują technologię magnezową MG2+, która usuwa z wody zanieczyszczenia i wzbogaca ją w magnez. Jest to cenny dodatek dla naszego zdrowia. 

Widać, że opcji jest wiele, ale warto. Możesz wybrać wygląd, kolor, kształt i rodzaj dzbanka filtrującego wodę. Chętnie pomożemy Ci znaleźć dzbanek, który spełni Twoje oczekiwania. Posiadamy kilkaset modeli od najbardziej renomowanych producentów dzbanków filtrujących wodę.

Dzbanek filtrujący wodę Aquaphor J.Shmidt 500 (2,8 litra) biały z wkładem JS500

Aquaphor J.Shmidt 500, dzbanek filtrujący wodę, mobilny system uzdatniania wody

Aquaphor J.Shmidt 500 Kolejny wyjątkowy pomysł. Dzbanek filtrujący z wbudowaną pompą elektryczną i membraną kapilarną. Aquaphor stworzył nowy wymiar filtracji wody dzięki zastosowaniu dzbanka filtrującego Aquaphor Shmidt JS 500. Dołączony do zestawu kabel USB ładuje baterię. Zastosowana membrana kapilarna zapewnia najwyższą jakość wody, jaką może zaoferować dzbanek filtrujący. 


Sprawdź urządzenia w ofercie sklepu OxyShop.pl:

Dystrybutor wody BWT AQA Drink Pro 20 Kup teraz
Filtr do wody AQUAPHOR Kryształ H filtr pod zlew oczyszczający i zmiękczający Kup teraz
Zmiękczacz wody BWT Perla Silk XL (25 litrów złoża) Kup teraz

O autorze

Komentarze

Zostaw komentarz