29 Listopad 2023

Dzbanki filtrujące - czy to naprawdę działa?

img

Filtry do wody

Dzbanki filtrujące - czy to naprawdę działa?

70% ludzkiego ciała to woda. Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania wszystkich układów ludzkiego ciała. I tu pojawia się pytanie: Jaki rodzaj wody powinienem wybrać? Możesz kupić wodę butelkowaną, albo użyć dzbanków filtrujących wodę z kranu. Jak one działają? Czy lepiej pić z nich wodę niż z butelkowanej?

Woda butelkowana

Możesz wybierać spośród różnych rodzajów wód butelkowanych, w tym wód mineralnych, źródlanych, gazowanych, lekko gazowanych i niegazowanych. Przez długi czas panowało przekonanie, że woda gazowana może być niebezpieczna dla zdrowia. Obecnie wiadomo, że woda gazowana nie powoduje żadnych problemów zdrowotnych. Wyjątek stanowią osoby z zaburzeniami gastrycznymi, takimi jak choroba wrzodowa czy zespół jelita drażliwego.

Sprawa podziału na wodę źródlaną i mineralną jest prosta. Woda mineralna jest korzystniejsza od wody źródlanej, ponieważ pochodzi z naturalnie występujących minerałów.

Woda z kranu

Można również zaopatrzyć się w zwykłą wodę z kranu. Można również zaopatrzyć się w zwykłą wodę z kranu. Zaskakujące jest to, ile w tym prawdy. Opinie te nie mają już dziś uzasadnienia, głównie ze względu na postęp technologiczny w zakresie infrastruktury wodociągowej w Polsce oraz przepisy unijne, które w bardzo restrykcyjny sposób ograniczają normy wody pitnej.

Dzbanki filtrujące

Powszechnie wiadomo, że wodę z kranu można bezpiecznie pić. Skąd więc wziął się pomysł na dzbanki filtrujące? Odpowiadają one za usunięcie z wody wszystkich szkodliwych substancji. Sceptycy kwestionują skuteczność działania dzbanków filtrujących. Twierdzą, że woda jest całkowicie pozbawiona wszelkich pierwiastków, nawet tych korzystnych dla zdrowia. Tymczasem dzbanki filtrujące służą jedynie do usuwania z wody potencjalnie szkodliwych substancji i zanieczyszczeń.

Na rynku jest wiele filtrów, które potrafią wzbogacić wodę o pożądane pierwiastki, takie jak magnez. Możesz zobaczyć, jak działają dzbanki filtrujące. Weźmy na przykład: Woda filtrowana to dobry wybór do kawy i herbaty. Ekologiczny aspekt korzystania z dzbanków z filtrem to kolejna korzyść. Nie musimy kupować tak wielu plastikowych butelek i nie zanieczyszczamy naszego środowiska.

Różne rodzaje filtrów do wody

Każdy z nas powinien mieć regularny dostęp do wody. Dzbanki filtrujące pozwalają na posiadanie czystej, zdrowej wody prosto z kranu. Gwarantują również, że jest ona wolna od szkodliwych substancji, takich jak chlor i metale ciężkie. Wybierając odpowiedni filtr, możesz również czerpać dodatkowe korzyści. Filtry mogą być zaprojektowane tak, aby nadać wodzie owocowy smak, wzbogacić ją o dodatkowe pierwiastki lub nadać jej właściwości alkaliczne. Jeden filtr wystarcza średnio na około cztery tygodnie.

Jak działają dzbanki filtrujące wodę?

Dzbanek filtrujący wodę składa się z dwóch części. Dzbanek jest napełniany od góry. Woda przepływa przez filtr, zbierając się na dnie. Zanim woda zostanie przefiltrowana, może minąć trochę czasu. Wskaźnik na pokrywce to przydatna funkcja, która informuje, ile razy filtr został użyty. Należy je wymieniać co miesiąc, w zależności od tego, jak często dzbanek jest używany i jaki filtr posiadasz. Dzbanek oczyszcza wodę z rdzy, chloru i metali ciężkich. To oczyszcza wodę i sprawia, że smakuje ona lepiej i bardziej atrakcyjnie.

Jaki dzbanek kupić?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli dzbanków z filtrem do wody. Mogą się one różnić pod względem użytych materiałów, pojemności oraz kolorystyki. Który dzbanek wybrać? W pierwszej kolejności należy dopasować go do swoich indywidualnych potrzeb. Duży model, który pomieści od dwóch do czterech litrów wody, warto kupić, jeśli kuchnia jest często używana. Dla mniejszych gospodarstw domowych wystarczająca będzie wersja 1,5 litrowa.

Kolejną kwestią jest wybór odpowiedniego materiału. Wiele dzbanków filtrujących wykonanych jest z plastiku. Wynika to z faktu, że są one lekkie i funkcjonalne. Mają większe szanse na przeżycie w razie upadku. Wiele szklanych dzbanków posiada walory estetyczne, które sprawiają, że cieszą się one popularnością. Przeciwnicy plastiku twierdzą, że może on negatywnie wpływać na smak wody. Ten argument powinien zostać obalony. Filtry wykonane są z tego materiału i mają za zadanie poprawić smak.

Dzbanek z filtrem do wody również może wpłynąć na Twoją decyzję. Design gadżetu może mieć znaczący wpływ na wystrój kuchni. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę szczegóły, które wpływają na funkcjonalność dzbanka. Na przykład wskaźnik użycia. Czasami będzie to wskaźnik elektroniczny. Innym razem może to być dioda. Innym razem może działać na zasadzie, że pokrywa otwiera się ze wskaźnikiem na zero. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę swój poziom komfortu i wybrać najlepszą opcję dla siebie.

Dzbanek filtrujący wodę - ulepszenie w Twojej kuchni

Chociaż dzbanek filtrujący wodę może wydawać się niewielką inwestycją, może on zrobić ogromną różnicę w Twojej kuchni. Pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze na wodzie butelkowanej i pozwoli Ci żyć zdrowiej. Warto, aby Twoje życie stało się łatwiejsze.

 

O autorze

Komentarze

Zostaw komentarz