27 Luty 2024

Inteligentny filtr odwróconej osmozy - AQUAPHOR RO-202

img

Filtry do wody

Inteligentny filtr odwróconej osmozy - AQUAPHOR RO-202

Dlaczego Aquaphor RO202s?

Domowy system odwróconej osmozy RO-202s jest naszym faworytem. Posiada pierwszy filtr tego typu, oraz inteligentne sterowanie, które zmniejsza obawy o konserwację, oszczędza pieniądze i minimalizuje konieczność częstego czyszczenia. System ten jest paradoksalnie tańszy od systemów PREMIUM, które naszym zdaniem wcale nie są lepsze. RO-202s przypomni Ci o konieczności wymiany konkretnego wkładu. Wbudowana pompa zapewnia cichą i stabilną pracę przy niskich ciśnieniach, już od 0,9 atm. 

RO-202 ułatwiają dostarczanie miękkiej, czystej wody do kostkarki lub ekspresu do kawy. System zapewnia oddzielny kranik wody pitnej, który zwykle znajduje się w pobliżu zlewu. Pozwala również na podłączenie zewnętrznych odbiorników. RO-202s, jak każdy system odwróconej osmozy, radzi sobie z wszystkimi zanieczyszczeniami zawartymi w wodzie wodociągowej: azotanami oraz aktywnym chlorem i jego związkami, a także metalami ciężkimi. Filtr całkowicie usuwa z wody wszelkie sole twardości, czyniąc ją absolutnie miękką. Chroni to delikatne sprzęty domowe przed osadzaniem się kamienia, a kawa i herbata stają się jeszcze smaczniejsze. RO-202 po oczyszczeniu mineralizują wodę naturalnymi solami magnezu w optymalnym stężeniu. Dzięki temu woda ma znajomy smak i zapobiega chorobom układu krążenia. 

Filtr Aquaphor RO-202s posiada wiele zalet

 • Filtr działa nawet przy niskim ciśnieniu w sieci (od 0,9 atm. Wystarczy jeden przycisk, aby przepłukać system po wymianie wkładów filtracyjnych.
 • Panel na froncie filtra pełni funkcję dźwiękowego i wizualnego przypomnienia o konieczności wymiany wkładów filtracyjnych. Nie ma potrzeby pamiętania o terminach wymiany wkładów. Cały proces trwa mniej niż minutę.
 • Istnieje możliwość podłączenia DWM-202s do zewnętrznych odbiorników wody, takich jak kostkarki do lodu, ekspresy do kawy itp.
 • Alergeny (od pyłków i chloru po antybiotyki) są usuwane z wody. Woda jest bezpieczna dla osób o wrażliwym układzie trawiennym i odpornościowym.
 • Filtr usuwa z wody wszelkie bakterie, wirusy, pasożyty i cysty. Chroni przed zawartymi w wodzie odpadami przemysłowymi i rolniczymi: fenolami. Azotanami. Pestycydy. Nawet w przypadku awarii technologicznej, która uwalnia duże ilości zanieczyszczeń, neutralizuje zagrożenie.
 • Filtr jest niewielki. Zajmuje 2x mniej miejsca niż tradycyjne systemy odwróconej osmozy. 

Aquaphor RO-202S

Budowa i działanie AQUAPHOR RO-2202s

RO-202s to profesjonalne urządzenie do uzdatniania wody pitnej. Woda z RO-202s przechodzi przez wszystkie etapy filtracji, w tym oczyszczanie wstępne, filtrację osmotyczną i mineralizację. Usuwa z wody wszelkie metale, zanieczyszczenia mechaniczne i bakterie. W ostatnim etapie filtracji woda wzbogacana jest w minerały. Dzięki temu ma ona lepszy smak i jest korzystniejsza dla naszego zdrowia. Filtr RO-202s składa się z czterech elementów, które poprawiają jakość wody. 

K5 - Filtr mechaniczny 5 mikronów, który oczyszcza wodę z mułu, nalotu i osadów mechanicznych

K2 - Filtr węglowy i mechaniczny w jednym (dokładność 3 mm), który eliminuje niektóre związki, w tym chlor. Złoże Aqualen w filtrze zawiera cząsteczki srebra, co zapewnia jego czystość bakteriologiczną.

RO100-S - Membrana filtruje wodę, zapewniając najwyższą jakość wody pitnej. Oczyszczanie wody z wszelkich bakterii i wirusów. Pełne zmiękczenie. Eliminacja do 99% toksycznych pierwiastków i związków (ołów, mangan, rtęć itp.).

K7M - mineralizator dolomitowy i koks szlifierski nadaje wodzie związki mineralne (magnez, wapń, potas). Poziom mineralizacji i skład wody jest porównywalny do tego, który występuje w butelkowanej wodzie źródlanej. W filtrze zastosowano unikalne rozwiązanie DWAY. Dzięki temu woda dwukrotnie przepływa przez mineralizator (w drodze do zbiornika i ze zbiornika do kranu), co zwiększa stopień nasycenia minerałami. 

Cozawiera zestaw RO-202s?

Zestaw zawiera wszystkie elementy i materiały niezbędne do prawidłowej instalacji, uruchomienia i późniejszego serwisowania.

 1. Wymienny wkład filtrujący K5
 2. Wymienny wkład filtrujący K2
 3. Wkład membranowy RO-100S
 4. Wymienny wkład mineralizujący K7M
 5. Chromowana wylewka do czystej wody z zaworem ceramicznym
 6. Obejma odpływu wody do kanalizcji z króćcem na wężyk JG 1/4”
 7. Wężyki podłączeniowe 3/8’’ (9,5mm), 1/4’’ (6,35mm), 1/4’’ (6,35mm) z wprasowana tulejką
 8. Przyłącze wody
 9. Obudowa filtra ze zbiornikiem kumulacyjnym
 10. Korek serwisowy 2 szt.

O autorze

Komentarze

Zostaw komentarz