03 Październik 2023

Jak wybrać odpowiedni dystrybutor wody do domu lub biura?

img

Dystrybutory wody

Jak wybrać odpowiedni dystrybutor wody do domu lub biura?


Sprawdź urządzenia w ofercie sklepu OxyShop.pl:

Dystrybutor wody B4 czarny Borg&Overstrom Kup teraz
Filtr do wody Bluewater Cleone Balance – model 2021 Kup teraz
Zmiękczacz wody Ecowater eVOLUTION 500 Power ECOMULTI Kup teraz

Dystrybutory wody najczęściej spotykane są w dużych biurach, gdzie często zachodzi konieczność zainstalowania takich urządzeń. Istnieją jednak mniejsze modele, które można wykorzystać w domu.

Dystrybutory wody znane są z tego, że posiadają dwa kraniki. Pod nim umieszczona jest szklanka. W górnej części dystrybutora wody znajduje się butelka z wodą, która może być podgrzewana lub chłodzona przez urządzenie.

Bezbutlowe dystrybutory są świetną alternatywą dla zmywarek. Można również dostać sprzęt w wersji minimalnej z pompką do wody, oraz uchwytem.

Warto pamiętać, że istnieje wiele firm, które wynajmują dystrybutory wody zarówno do domu, jak i do firmy. Ta opcja często jest dla niektórych bardziej opłacalna. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę dostawę butelek pod drzwi oraz usługę wliczoną w opłatę za wynajem.

Dystrybutor wody - jaki typ wybrać?

Pierwszym podziałem wśród dystrybutorów będzie opcja butlowa lub bezbutlowa. W pierwszym przypadku konieczna będzie cykliczna wymiana wody ze względu na zużycie. Druga opcja wymaga dostępu do wody wodociągowej, która następnie jest filtrowana w urządzeniu.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów dystrybutorów:

  • Elektryczne - Jest to taki, który może gotować i chłodzić wodę. W tych modelach są zazwyczaj dwa kraniki, ale można też dostać więcej. Zwróć uwagę na moc opcji elektrycznej. Jest to w dużej mierze to, co przekłada się na wydajność. Im większa moc opcji elektrycznej, tym szybciej może ona podgrzewać lub chłodzić wodę. Istnieje również możliwość ustawienia temperatury. Urządzenia te są droższe i mogą kosztować nawet kilka tysięcy. To rozwiązanie doskonale sprawdza się w wielu typach firm i zapewnia pracownikom bezpośredni dostęp do wody.
  • Mechaniczne - modele podają wodę w temperaturze pokojowej. Użytkownik nie może jej zagotować ani schłodzić. Najpopularniejszym rozwiązaniem są dystrybutory mechaniczne. Są one łatwe w obsłudze i charakteryzują się prostą obsługą. Modele te nie wymagają źródła zasilania, więc można je postawić gdziekolwiek chcemy.
  • Filtrujące - doskonale sprawdzają się w przypadku wody wodociągowej. Oczyszczają ją z mikroorganizmów i zachowują wszystkie składniki odżywcze.

Dystrybutor wody nablatowy B4

Czy warto mieć dystrybutor wody?

Dystrybutory wody oferują wiele korzyści. Jest to przyjazna dla środowiska i wygodna alternatywa dla wody butelkowanej. Ma wiele zalet, m.in. łatwą dostępność, duże ilości, możliwość wyboru temperatury wody.

Dystrybutory mają też swoje wady. W różnych źródłach można spotkać się z opiniami, że woda z dystrybutorów nie zawsze jest bezpieczna i nadaje się do codziennego picia. Dzieje się tak, gdy butelka jest używana sporadycznie lub przez zbyt małą liczbę osób. Woda jest zazwyczaj wymieniana po opróżnieniu butelki. Jest to duży błąd. Powinno się to robić tylko wtedy, gdy woda nie jest już świeża. Nie jest to możliwe w przypadku dystrybutorów bezbutlowych.

Zanim jednak go kupisz, zastanów się, czy jest to urządzenie niezbędne i konieczne. Wszystko zależy od indywidualnego użytkownika. Może się okazać, że taki sprzęt będzie najbardziej popularny w domu lub biurze. Może być też tak, że sprzęt będzie zbierał kurz.


Sprawdź urządzenia w ofercie sklepu OxyShop.pl:

Dystrybutor wody BWT AQA Drink Pro 20 Kup teraz
Filtr do wody AQUAPHOR Kryształ H filtr pod zlew oczyszczający i zmiękczający Kup teraz
Zmiękczacz wody BWT Perla Silk XL (25 litrów złoża) Kup teraz

O autorze

Komentarze

Zostaw komentarz