03 Październik 2023

Jaki zmiękczacz wody wybrać? Zmiękczacz do twardej wody.

img

Zmiękczacze wody

Jaki zmiękczacz wody wybrać? Zmiękczacz do twardej wody.

Twarda woda może stanowić poważne zagrożenie dla gospodarstwa domowego. Kamień może osadzać się w kranach, zlewach i toaletach. Stale brudny prysznic może doprowadzić do bólu głowy, nawet jeśli poświęcasz wiele godzin na jego czyszczenie. Jeśli mieszkasz w okolicy, gdzie woda ze studni lub z kranu jest bardzo twarda lub bardzo trudna, wiesz, co mam na myśli. 

Pewnego dnia powiesz sobie: dość! Zaczynasz szukać rozwiązania. Możesz wpisać po kolei "filtr do wody z kamieniem" lub "jak usunąć kamień". Możesz też wpisać w wyszukiwarkę "polecane zmiękczacze wody". Znalezienie właściwej odpowiedzi w gąszczu informacji, które często są marketingowym bełkotem producentów, może być trudne. Być może pamiętają Państwo, że stanąłem przed tym samym problemem, kiedy potrzebowałem zmiękczaczy wody, które byłyby wydajne i skuteczne do zainstalowania w moim sklepie. Po wielu spotkaniach, prezentacjach i rozmowach, zdecydowaliśmy się na współpracę z dwoma najbardziej szanowanymi firmami w branży. Są to amerykańska Ecowater i austriacka BWT. 

Polecamy te zmiękczacze od tych dwóch producentów. Jesteśmy zaprzyjaźnieni z tymi firmami od wielu dziesięcioleci. Jako sprzedawcy, dbamy o spokój ducha. Chcesz, aby działał, gdy go kupisz. Chcesz, aby twój klient był zadowolony z produktu i nadal go używać przez wiele lat. Jesteśmy w branży uzdatniania wody od ponad 20 lat i mamy jeden cel: sprzedawać satysfakcję. Kto jest zmiękczaczem wody Ecowater, a kto BWT? To jest trudne pytanie. Uważamy, że zmiękczacz wody Ecowater Comfort firmy BWT i seria zmiękczaczy Perla Silk firmy BWT mają wiele podobieństw. Są wydajne, ekonomiczne, sterowane elektronicznie, dobrze pracują i zmiękczają wodę. 

Jeśli szukasz najwyższej klasy urządzeń z możliwością sterowania Wi Fi, inteligentną pracą i zdalnym sterowaniem, to zmiękczacze wody Ecowater z serii eVOLUTION są właściwym wyborem. Inteligentny zmiękczacz wody, który uczy się na podstawie Twoich zachowań i przewiduje, ile wody będziesz potrzebował w najbliższą środę, a ile w weekendy, to już temat, o którym się mówi. Te modele zmiękczaczy wody otrzymały wiele referencji od zadowolonych klientów. To jest Maybach wśród stacji zmiękczania wody. Niestety, dotyczy to również kosztów. Skoro patrzymy na urządzenie, które może nam służyć przez 20 lat, to dlaczego nie zaszaleć? Będzie to opłacalne przedsięwzięcie, ponieważ seria eVOLUTION ma bardzo niskie koszty eksploatacji i małe zużycie wody do regeneracji. 

Zmiękczacz wody w każdym przypadku może ułatwić Ci życie. Lśniące, miękkie włosy, jedwabista skóra po kąpieli. Co najważniejsze, oszczędza Twój czas. Będziesz miał więcej czasu, aby cieszyć się sprzątaniem i szorowaniem. Na końcu czeka Cię miła niespodzianka. Nie musisz szukać idealnego uzdatniacza wody na własną rękę. Pomożemy Ci dobrać odpowiedni sprzęt, jeśli znamy parametry wody w Twoim mieszkaniu lub domu. To takie proste - tak to wygląda, gdy korzystasz z usług Firmy, która ma ponad 20.000 zadowolonych klientów. Będziesz potrzebował podłączyć zmiękczacz wody, syfon do płukania, a także filtr wstępny. 

Zmiękczacz wody Ecowater

Istnieją różnice pomiędzy centralnym zmiękczaczem wody a uzdatniaczem

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z tego typu urządzeń, zakup zmiękczacza może nie być łatwą decyzją. Wybór spośród tak wielu opcji i poznanie parametrów technicznych każdego urządzenia może być przytłaczające. Można mieć problemy, wskazując po prostu na model. Możliwe jest popełnienie błędu i wybranie niewłaściwego sprzętu. Spowoduje to niepotrzebny stres i koszty. Stacja uzdatniania wody to opcja dla domów jednorodzinnych, których mieszkańcy posiadają własne ujęcie wody. W tym przypadku konieczne będzie przeprowadzenie badania wody, które pozwoli na określenie parametrów stacji. W pewnym stopniu redukuje ona twardość, ale jej głównym zadaniem jest usuwanie z wody stałych osadów i bakterii. Mogą one działać w połączeniu z centralnym zmiękczaczem, a czasem łączą obie funkcje w jednym urządzeniu. Mieszkańcy mieszkań i domów podłączonych do sieci wodociągowej nie muszą się martwić o uzdatnianie wody. Zapewnienie czystości wody należy do obowiązków lokalnego przedsiębiorstwa wodociągowego. Problemem pozostaje twardość wody, a także zawartość chloru stosowanego w uzdatnianiu przemysłowym. Centralny zmiękczacz, zamontowany za głównym wodomierzem, jest najlepszym rozwiązaniem. 

Jak dobrać odpowiedni zmiękczacz wody?

Do budowy zalecanych zmiękczaczy używa się żywicy jonowymiennej. Przepuszcza ona przez siebie wodę, co pozwala na usunięcie jonów wapnia i magnezu, które są odpowiedzialne za twardość wody. Zmiękczacz będzie płukał filtr solanką, w zależności od tego, jak duże jest obciążenie. Do takich urządzeń należą między innymi filtry do wody BGW. Instalacja zmiękczacza może być trudna. Większość sprzedawców zainstaluje urządzenie dla Ciebie w Twoim domu. Kiedy już to zrobisz, będziesz zaskoczony, jak łatwo jest go używać. Wszystko, co musisz zrobić, to uzupełnić sól zmiękczającą co jakiś czas. Zbiornik soli w filtrze można uzupełniać raz na kilka miesięcy, w zależności od tego, jak duży on jest. Jaki jest najlepszy zmiękczacz, który odpowiada Twoim potrzebom? To zależy od wielu czynników. Zużycie wody jest bezpośrednio związane z liczbą osób mieszkających w domu. Pozwoli Ci to oszacować pojemność zbiornika, jaka będzie Ci potrzebna. Dla rodzin z mniejszymi dziećmi wystarczy 10-15 litrów. Taki zmiękczacz wody zmieści się w małej szafce kuchennej. Większy zbiornik jest wymagany dla rodzin z większą ilością członków. Na częstotliwość automatycznej regeneracji urządzenia ma wpływ ilość złoża. Nie jest to jednak coś, co musisz wiedzieć, ponieważ pojemność zbiornika jest zazwyczaj dobierana przez producenta. Zwróć uwagę na wydajność filtra. Wydajność jest zwykle wyrażana w m3/h/l. Wydajność filtra może zostać przekroczona, gdy woda jest pobierana jednocześnie przez zmywarkę, pralkę i prysznic. Może to prowadzić do chwilowego zmniejszenia zmiękczania wody. Dobrze dobrana głowica sterująca może ułatwić pracę zmiękczacza. Niektóre typy głowic pozwalają jedynie na podgląd parametrów pracy urządzenia. Inne mają inne możliwości. Niektóre mogą umożliwiać elektroniczną kontrolę nad ustawieniami, zmianę trybów pracy lub aktywację bypassu. Pozwala to na mieszanie wody twardej i miękkiej, jeśli takie są nasze preferencje, a także na demontaż filtra, bez konieczności odcinania dopływu wody do budynku, np. na czas remontu. 

O autorze

Komentarze

Zostaw komentarz