29 Listopad 2023

Który filtr do wody jest najlepszy?

img

Filtry do wody

Który filtr do wody jest najlepszy?

Filtry do wody, które są często używane

Nie jest łatwo stworzyć ranking filtrów do wody. Jest wiele czynników do rozważenia i każdy jest zainteresowany. My podjęliśmy się tego zadania bazując na ponad 20-letnim doświadczeniu w branży oraz opiniach i zadowoleniu klientów. Polscy konsumenci bardzo polubili filtry dzbankowe. Filtry montowane pod zlewem w kuchni są chętnie wybierane przez świadomych konsumentów i tych, którzy mają większe zapotrzebowanie na wodę.

Brita jest bezkonkurencyjna, jeśli chodzi o dzbanki filtrujące. Dzbanki tej marki dostępne są w naszej ofercie i mają wielu fanów. W dziedzinie dzbanków filtrujących na uwagę zasługują również produkty Aquaphor. Aqualen to medium filtracyjne stosowane przez Aquaphor. Zarówno Aquaphor jak i Brita oferują wysokiej jakości dzbanki filtrujące, zarówno z naszego punktu widzenia. Produkty marki Brita charakteryzują się pięknym opakowaniem i dopracowanym designem. 

Istnieje wiele opcji dla filtrów wody pod zlewem. Nie będziemy wspominać o markach, które są nieznane lub o tych, które zostały ściągnięte z Chin. Decyzję o tym, czy używać takich filtrów, pozostawiamy Tobie. Na rynku jest wiele filtrów do wody. Chcemy ułatwić Ci wybór, dzieląc filtry pod zlew na trzy kategorie. Porównaliśmy je na podstawie ceny, wydajności i użytych materiałów, a także ich żywotności. Podzieliliśmy filtry do wody pod zlewem (montowane w kuchni) na trzy kategorie: ekonomiczne filtry do wody; filtry do wody średniej klasy; oraz filtry do wody klasy premium. 

Budżetowe filtry do wody

Urządzenia te są często proste w użyciu do filtrowania wody w domu. Mogą to być systemy odwróconej osmozy lub działać na zasadzie, że woda przepływa przez złoże filtracyjne. Na szczególną uwagę zasługują naszym zdaniem te filtry. Aquaphor Morion, Brita Waterbar, czy Aquaphor Morion to tylko niektóre z godnych uwagi urządzeń w tej kategorii. Najtańszy z nich to Kuna Filter RO7. Kliknij na nazwę filtra, aby zobaczyć jego specyfikację i cenę. Filtry te wykonują swoją pracę. Oczyszczają wodę i pozwalają przestać kupować plastikowe butelki z wodą. Filtry te zapewniają, że woda jest wolna od wszelkich szkodliwych zanieczyszczeń. Trzeba jednak przyznać, że są one wykonane z bardzo ekonomicznych materiałów, takich jak np. instrukcja Aquaphor Morion zaleca wymianę całego urządzenia co 5 lat. W dłuższej perspektywie może się okazać, że tanie jest w rzeczywistości drogie. Urządzenia te cieszą się dużą popularnością. Każdy model sprzedaje się dobrze, a klienci są na ogół zadowoleni z zakupu. 

Kuna Filter Comfort

Filtry do wody ze średniej półki cenowej

W tej kategorii filtrów do wody możemy już mówić o znacznie wyższych standardach i lepszej jakości wykonania. Uważamy, że do tej linii produktów możemy śmiało dodać filtry: Aquaphor RO202S czy Kuna Filter Comfort. Kliknij na nazwę, aby uzyskać więcej informacji na temat danego filtra. Dostępne są również wersje Redox urządzenia. Wyróżnia je to, że membrana jest zintegrowana (nie można jej odkręcić), co znacznie poprawia bezpieczeństwo użytkowania. Aquaphor RO202S przypomina m.in. o konieczności wymiany wkładów. Aquaphor RO202S wykonany jest z wysokiej jakości materiałów i wzbudza zaufanie od pierwszego spojrzenia. Mamy wielu zadowolonych klientów, którzy zakupili te filtry do wody i są niezwykle zadowoleni z jakości swojej wody. Oba urządzenia wykorzystują odwróconą osmozę, która jest najlepszą metodą filtracji domowej. Oba modele zawierają wysokiej klasy mineralizator, który uzupełnia minerały w wodzie.

Filtry do wody premium

Ta liczba mnoga nie ma żadnego uzasadnienia. Król może być tylko jeden. W tym artykule skupimy się na domowych urządzeniach do filtracji wody. Naszym wyborem jest filtr do wody Bluewater Cleone. O samym urządzeniu nie będziemy się rozpisywać. Aby uzupełnić opis, Królewski Instytut Technologii w Szwecji w lutym 2021 roku ocenił technologię filtrów do wody Bluewater na 99,9% skuteczności w usuwaniu większości zanieczyszczeń chemicznych z wody. Filtry do wody Bluewater były przedmiotem wielomiesięcznych badań, które zaskoczyły nawet nas. Warto wspomnieć, że filtr Bluewater Cleone jest używany w naszych domach codziennie, a w Polsce korzysta z niego ponad 20 000 rodzin. 

O autorze

Komentarze

Zostaw komentarz