29 Listopad 2023

Kuna Filter Comfort Redox to druga wersja popularnego filtra do wody.

img

Filtry do wody

Kuna Filter Comfort Redox to druga wersja popularnego filtra do wody.

Wyposażony jest w dodatkowy wkład uzdatniający wodę. Jego wyjątkowość polega na tym, że nie tylko filtruje i mineralizuje wodę, ale także obniża jej ORP i pH. Model Comfort może wyprodukować do 291 litrów dziennie krystalicznie czystej wody! Przemyślana konstrukcja modelu Comfort pozwala na umieszczenie go w dowolnym miejscu w szafkach kuchennych lub pod zlewem. 

Kuna Filter Comfort Redox

Kuna Filter Comfort Redox wykorzystuje do uzdatniania wody membranę molekularną (osmotyczną) oraz kilka wkładów filtrujących lub wzbogacających. Cały proces opisany jest poniżej:

  1. Filtr sedymentacyjny KF-5-5 wstępnie filtruje wodę z zanieczyszczeń o wielkości do 5 mm, takich jak rdza i inne osady. Może on być używany przez około 6 miesięcy.
  2. Następnie woda przepływa przez KF-SW-5, wkład sedymentacyjno-węglowy. Można do niego dodać węgiel aktywny, który wychwytuje nie tylko zanieczyszczenia mechaniczne, ale również związki organiczne i chlorki. Powinien on być wymieniany co 6 miesięcy.
  3. Oczyszczanie membrany molekularnej jest najważniejszym etapem. Redukuje ona wszystkie zanieczyszczenia o ponad 96%
  4. Membrana jest odpowiedzialna za oczyszczanie wody, która jest wolna od szkodliwych związków. Trwałość membrany wynosi od 3 do 6 lat. Aby woda była wzbogacona o cenne minerały, takie jak wapń czy magnez, stosuje się wkład mineralizujący KFMIN-10. Dzięki niemu woda ma lepsze PH i lepiej smakuje. Zaleca się wymianę wkładu co 6-12 miesięcy.
  5. Ostatnią opcją jest wkład KF-REDOXPH z bioaktywnym złożem. Alkalizuje wodę i podnosi jej pH do około 8-10. Obniża również jej ORP do poziomu -50/300. Zaleca się wymianę wkładów co 8-12 miesięcy. 

Uwaga: Odwrócona osmoza jest procesem, który odrzuca brudną wodę. Powszechnie produkuje się około 1 litra wody oczyszczonej, natomiast do kanalizacji zużywa się 3-4 litry. 

Kuna Filter Comfort Redox - proces filtracji

Właściwości prozdrowotne

Skala pH (potencja wodoru) wskazuje na obecność H+ i hydroksylionów OH- w wodzie. Potencjał nasycenia wolnymi elektronami (znany również jako ORP), wskazuje na obecność lub brak wolnych elektronów. Woda alkaliczna (woda o pH powyżej 7), pomaga utrzymać równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Ujemny ORP spowalnia starzenie się komórek. Wysokie pH i niskie ORP to najlepszy wybór dla wody pitnej. Kuna Filter Comfort REDOX daje nam wodę o tak idealnych dla naszego zdrowia parametrach! 

Rozszerzona gwarancja

Standardowa gwarancja na filtr wody Kuna Filter Comfort wynosi 2 lata. Klienci, którzy regularnie serwisują urządzenie (maksymalnie raz na 6 miesięcy) mogą otrzymać 5 lat gwarancji. Wystarczy prowadzić rejestr wszystkich czynności serwisowych w książce serwisowej. 

Zestaw Kuna Filter Comfort Redox zawiera:

  1. Wkład REDOX
  2. Podwójny kran do wody czystej (woda zawierająca minerały + woda REDOX). 
  3. filtr do wody pitnej Kuna Filter Comfort REDOX,
  4. wkład mineralizujący,
  5. zbiornik ciśnieniowy,

Kuna Filter Comfort Redox - czym się wyróżnia?

Filtry do wody Kuna Filter Comfort REDOX jako jedyne oferują wkład REDOX, który alkalizuje wodę i obniża jej ORP. Ma to pozytywny wpływ na nasze zdrowie, jak również znacząco poprawia smak wody. Kuna Filter Comfort REDOX może wyprodukować 291 litrów czystej wody na dobę. Nadaje się do domów i kawiarni, restauracji, firm oraz przedszkoli. Model ten jest najbardziej wydajny w uzdatnianiu wody, a do tego dostępny w przystępnej cenie. 

O autorze

Komentarze

Zostaw komentarz