03 Październik 2023

Pytania i odpowiedzi - zmiękczacze wody

img

Zmiękczacze wody

Pytania i odpowiedzi - zmiękczacze wody

Nasz kraj zna problem twardej wody. Często jesteśmy pytani o to, jak ją zmiękczyć. Ponieważ rozwiązują one problem wysokiej twardości wody w całym domu, centralne zmiękczacze wody są najlepszym rozwiązaniem. Urządzenia te stają się coraz bardziej popularne, co wywołało ciekawość, jak działają filtry zmiękczające wodę. Jakie są zalety i wady zmiękczaczy wody. Zebraliśmy najczęściej zadawane pytania od naszych klientów. 

Czy warto stosować centralny zmiękczacz wody?

Jeśli twardość wody w Twoim domu jest większa niż 10 stopni niemieckich, to warto podjąć ten wysiłek. Można to również ocenić zadając następujące pytania:

  • Czy na armaturze sanitarnej i wodno-kanalizacyjnej w Twoim domu pojawiają się uciążliwe osady wapienne?
  • Czy po kąpieli czujesz, że Twoja skóra jest ściągnięta i podrażniona?
  • Czy Twoje włosy są suche i sztywne?
  • Irytują Cię plamy z kamienia na naczyniach i szklankach?
  • Czy jesteś sfrustrowany wydajnością swojej zmywarki lub pralki?
  • Twoja herbata jest mętna lub pełna drobinek kamienia, a czajnik wymaga częstego czyszczenia? 

Jeśli przynajmniej na część z tych pytań odpowiedź brzmi tak, to rzeczywiście centralny zmiękczacz wody może być wart twojej uwagi.

Czym zajmuje się zmiękczacz wody?

Specjalna żywica jonowymienna jest używana do produkcji centralnych zmiękczaczy wody. Woda po zetknięciu się ze złożem zostaje pozbawiona jonów odpowiedzialnych za twardość, takich jak wapń i magnez. Jony te są przekształcane w jony sodu, co powoduje zmiękczenie wody w domu. Aby żywica jonowymienna zachowała swoje właściwości, musi być regenerowana. Do pracy urządzenia potrzebna jest sól tabletkowana i woda. Solanka służy do odświeżenia żywicy jonowymiennej i przygotowuje ją do dalszego zmiękczania wody. Nowoczesne urządzenia robią to automatycznie. Użytkownik musi jedynie pamiętać o dodaniu do zmiękczacza wody soli w tabletkach. 

szklanka wody

Jak wybrać odpowiedni zmiękczacz wody dla całego domu?

Zanim wybierzesz odpowiednie urządzenie, oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę:

  • Liczba osób, które będą pić zmiękczoną wodę (tj. Członkowie gospodarstwa domowego)
  • Liczba punktów poboru wody w budynku (w domach, które mają trzy łazienki, może sprawdzić się inne urządzenie niż w domach z jedną łazienką).
  • Rzeczywiste zużycie wody w miesiącu
  • Twardość wody w budynku 

Jak wybrać odpowiedni zmiękczacz wody do pralki, zmywarki lub prysznica...

Istnieje wiele sposobów, aby uchronić pralkę, zmywarkę lub prysznic przed szkodliwym działaniem twardej wody. Jeśli zależy nam tylko na pojedynczym efekcie, to z pomocą przyjdą nam filtry do zmywarki lub filtry łazienkowe zamontowane obok urządzenia. Są one łatwe w montażu i niedrogie, a ich wymiana na złoże filtracyjne pozwala na dłuższą pracę filtrów do zmywarki lub filtrów do pralki. Należy pamiętać, że filtry te nie mają za zadanie zmiękczać wody, lecz chronić wnętrze urządzenia przed osadzaniem się kamienia. Filtry te nie zawierają złoża jonowymiennego, a zamiast tego polifosforan. Filtry te mogą być stosowane do ochrony wody w wannie oraz do poprawy jakości urządzeń domowych. Centralny zmiękczacz wody nie wymaga stosowania dodatkowych filtrów do pralki, zmywarki czy prysznica. Centralny zmiękczacz wody zmiękcza wodę dla tych urządzeń i chroni nas przed innymi nieprzyjemnymi skutkami wysokiej twardości.

Jak często przeprowadza się regenerację zmiękczacza wody?

Wszystko zależy od tego, jak duże jest urządzenie, jaka jest twardość wody, którą otrzymuje oraz od ilości wody zużywanej w budynku. Regeneracja następuje w zależności od ustawień i typu urządzenia. Co 10 dni. Regeneracja zmiękczacza wymaga soli i wody. Ważne jest, aby wybrać odpowiednie urządzenie, które będzie odpowiadało naszym potrzebom. Centralne zmiękczacze wody EcoWater to najlepszy wybór dla klientów wymagających bezkompromisowej jakości i niskich kosztów eksploatacji. Zużycie soli w serii Comfort jest o 50% mniejsze niż w urządzeniach standardowych, a w serii eVolution o 75%! 

O autorze

Komentarze

Zostaw komentarz