31 Maj 2023

Ranking filtrów do wody

Masz dość uzupełniania dzbanków lub kupowania nieekologicznych plastikowych butelek? Uzyskaj czystą wodę prosto z kranu dzięki dzięki filtrowi do wody pod zlew!

 

Chociaż przepisy dotyczące jakości wody w Polsce są restrykcyjne i woda, którą pijemy w dużej mierze jest zdrowa, nadal może zawierać ona zanieczyszczenia pochodzące z rur, przez które przepływa oraz chemikalia stosowane w miejskim procesie filtracji. Dotyczy to zwłaszcza starszych domów z rurami ołowianymi. Dla rodzin, które chcą mieć łatwy dostęp do filtrowanej wody do codziennego picia i gotowania, wygodnym rozwiązaniem jest podzlewozmywakowy filtr do wody.

 

 

Filtry nablatowe mogą być skuteczne, ale mogą też być trochę uciążliwe i zajmować cenną przestrzeń na blacie. Modele podblatowe utrzymują mechanikę poza zasięgiem wzroku, jednocześnie dostarczając filtrowaną wodę bezpośrednio do zlewu kuchennego. Najlepsze filtry do wody montowane pod zlewem mają wiele poziomów filtracji, aby zapewnić czystą wodę na wyciągnięcie ręki.

 

Najlepsze podzlewowe filtry do wody zapewnią skuteczną filtrację, dostęp do dużej ilości czystej wody i stosunkowo łatwy montaż. Poniższe propozycje zawierają te i inne funkcje dla tych, którzy chcą zwiększyć wygodę filtrowania wody kuchni.

 

Ranking filtrów do wody montowanych pod zlew 2022

1
ranking-photo
Bluewater Cleone Balance – model 2022

System oczyszczania i uzdatniania wody Bluewater Cleone jest najnowocześniejszy. Jest on idealny dla firm, gospodarstw domowych i restauracji, ponieważ może wyprodukować 190 litrów wody dziennie w procesie oczyszczania i uzdatniania. Jest łatwy do skonfigurowania i zajmuje tylko kilka minut. Działa na zasadzie filtracji molekularnej (osmotycznej), która jest najbardziej wydajnym i skutecznym sposobem uzdatniania wody. Woda jest oczyszczana w pierwszej klasie czystości poprzez wielostopniową filtrację. Wkład mineralizujący wzbogaca wodę poprzez dodanie cennych minerałów. Urządzenie posiada płytę elektroniczną oraz mikroprocesor, który monitoruje jakość produkowanej wody. 

6490 zł

Kup teraz
2
ranking-photo
Kuna Filter Comfort

7-stopniowy filtr molekularny, który jest wydajny i skuteczny. Idealny do domu i biura. Są to metody oczyszczania wody stosowane w uzdatnianiu wody. molekularny mechaniczny Zastosowanie membran o porach mniejszych niż cząsteczki bakterii, wirusów i zanieczyszczeń. Urządzenie zostało wyprodukowane w Polsce.

System filtracji

Filtr węglowy osadu KF-SW-5 (podwójna filtracja): usuwa brud, rdzę i wszelkiego rodzaju osady, a także chlor i inne związki organiczne. Zaleca się wymianę filtra co 4 do 6 miesięcy. Membrana molekularna KF30-RO75: Przeznaczona do Kuna System Comfort i Prestige. Membrana ta redukuje ilość zanieczyszczeń w wodzie o ponad 96%. KF-C - wkład węglowy GAC: Znacząco poprawia smak i skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia chlorowe i mechaniczne. KF-MIN-10: wkład mineralizujący, który zapewnia nasycenie wody jonami mineralnymi, w szczególności wapnia i magnezu. 

2199 zł

Kup teraz
3
ranking-photo
Aquaphor RO-70S

Wysokiej jakości woda jest produkowana przez kompaktowy system odwróconej osmozy. W skład filtra wchodzi zestaw wkładów pokrywających wszystkie etapy filtracji oraz 5-litrowy pojemnik do filtrowania wody. RO-70S może pracować z każdą jakością wody z miejskich lub lokalnych systemów wodociągowych. RO-70S jest przeznaczony do dodatkowego uzdatniania wody pitnej. Usuwa cząstki mechaniczne i koloidalne oraz zanieczyszczenia organiczne, a także - w zależności od wersji urządzenia - mineralizuje. RO-70S usuwa nadmiar twardości, smaku i koloru z systemów wodociągowych i stacji uzdatniania wody komunalnej (np. studnie artezyjskie i studnie głębinowe). Wszystkie wymagania są spełnione przez RO-70S. Działanie RO-70S polega na przenoszeniu cząsteczek wody przez selektywnie porowatą membranę. Odbywa się to poprzez zastosowanie wzmacniacza ciśnienia osmotycznego. RO-70S jest wykonany z bezpiecznych, nietoksycznych materiałów, które nie stanowią zagrożenia dla środowiska i zdrowia ludzi. 

699 zł

Kup teraz
4
ranking-photo
Aquafilter Trójstopniowy filtr pod zlew

Kompletny 3 stopniowy filtr wstępny do montażu pod zlewozmywakiem, gwarantujący oczyszczenie, zmiękczenie wody i redukcję chloru.

I Stopnień - FCPS20 wkład z włókniny polipropylenowej  o dokładności 20 mikron. Wkład filtrujący wodę z zanieczyszczeń mechanicznych (sedymentacyjnych).

II Stopień - FCCST wkład zmiękczający wodę z granulatem jonowymiennym. Usuwa z wody jony wapnia i magnezu zastępując je nieszkodliwymi jonami sodu.

III Stopnień - FCCBL-S wkład węglowy granulowany z węglem z łupin orzechów kokosowych. Wkłady z węglem granulowanym pozbywają się chloru i jego pochodnych z wody, dodatkowo poprawiają jej smak i zapach.

248,00 zł

Kup teraz
5
ranking-photo
Comush - 3-stopniowy filtr wody

Trzyetapowy filtry oczyszczania wody, w którego skład wchodzi:

  • Filtr bawełniany PP 10 cali (filtr do wstępnej obróbki)-może skutecznie filtrować wodę, blokując osad, rdzę, koloidy, zawieszone substancje stałe i inne grube substancje stałe;
  • Filtr UDF 10 cali (drugi etap): granulowany filtr z węglem aktywnym, wysoka adsorpcja granulowanego węgla aktywnego, skuteczna adsorpcja chloru, zapachu, koloru i innych substancji;
  • Filtracja CTO 10 cali (trzeci etap): precyzyjny siatkowy filtr z węglem aktywnym, dalsza adsorpcja chloru, zapachu, koloru i innych substancji; 

464,79 zł

Kup teraz

Co wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego filtra wody pod zlew?

 

Dostępnych jest wiele opcji, jeśli chodzi o filtrację wody . Najlepsze filtry do wody pod zlewem powinny odpowiadać przestrzeni, pojemności i potrzebom instalacyjnym użytkownika, zapewniając jednocześnie łatwy dostęp do czystej wody. Inne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupów, to rodzaje i poziomy filtracji, przepływ i ciśnienie wody, usuwanie zapachów i marnotrawstwo wody.

 

 

Rodzaj

 

Opcje filtrów do wody pod zlewem obejmują zarówno proste mocowanie do istniejącej linii zimnej wody i kranu, jak i bardziej złożony system wielostopniowy. Typowe typy to:

 

  • Odwrócona osmoza (RO): Systemy RO wypłukują zanieczyszczenia z sieci wodociągowej w celu dostarczenia przefiltrowanej wody przez oddzielny kran. System działa poprzez przepychanie wody przez membranę z porami tak małymi, że mogą przez nią przejść tylko cząsteczki wody, eliminując ponad 1000 toksyn, takich jak chlor, fluor i metale ciężkie, a także bakterie i pestycydy. Najskuteczniejsze wersje mają wiele poziomów filtracji, w tym filtry węglowe, więc mogą zajmować znaczną ilość miejsca w szafce i obejmować umiarkowanie złożoną instalację DIY.

 

  • Ultrafiltracja (UF): Ultrafiltracja wykorzystuje membranę z pustych włókien, która zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń i zanieczyszczeń do wody. Chociaż nie eliminuje tylu toksyn, co system RO, zachowuje zdrowe minerały, które są eliminowane w systemach, przez które mogą przejść tylko cząsteczki wody. Jest również łatwiejszy w instalacji, ponieważ generalnie działa jako dodatek do istniejącego kranu. Jednak ponieważ jest on podłączony do głównego kranu, może być konieczna częstsza wymiana filtra niż w przypadku systemów z oddzielnym osprzętem.

 

  • Filtry węglowe: Filtr węglowy to najbardziej podstawowa opcja, jeśli chodzi o filtrację, ale nadal bardzo skuteczna. Znajduje zastosowanie w różnych systemach, od prostych dzbanów na wodę po zaawansowane systemy wielopoziomowe. Węgiel aktywny wiąże się chemicznie z zanieczyszczeniami, usuwając je, gdy woda przepływa przez filtr. Skuteczność samego filtra węglowego będzie się różnić, więc poszukaj poziomu filtracji podanego na produkcie, w tym zanieczyszczeń, które usunie.

System RO w połączeniu z filtrem węglowym jest ogólnie najlepszym podzlewowym filtrem wody do usuwania toksyn z wody wodociągowej.

 

Rozmiar i pojemność

 

Wielkość i rodzaj potrzebnej filtracji wody będzie zależeć od ilości filtrowanej wody wymaganej przez gospodarstwo domowe każdego dnia. Dla tych, którzy mieszkają samotnie, wystarczy dzban lub zwykłe mocowanie pod zlewem. W przypadku dużych rodzin, które mają tendencję do używania dużej ilości filtrowanej wody pitnej lub do gotowania, system RO może z łatwością filtrować od 50 do 75 galonów wody dziennie.

 

Chociaż wkłady filtrujące o większej pojemności wymagają rzadszej wymiany, zajmują więcej miejsca pod zlewem, zwłaszcza systemy RO, które są dostarczane ze zbiornikiem. Dla osób o ograniczonej przestrzeni w szafce jest to ważna uwaga.

 

Przepływ

 

Natężenie przepływu mierzy szybkość dozowania wody z kranu. Wpłynie to na czas potrzebny do napełnienia szklanki lub garnka do gotowania. Im więcej poziomów filtracji, tym wolniej woda będzie wypływać z kranu, więc firmy ciężko pracują w tym obszarze, aby zaoferować szybszy przepływ jako punkt sprzedaży.

 

Systemy RO mają osobny kran; jednak w przypadku filtrów korzystających z głównego kranu użytkownicy mogą zauważyć bardzo niewielkie zmniejszenie przepływu wody. Stawka jest obliczana w galonach na minutę (GPM) i w zależności od produktu wynosi zwykle od 0,8 do 2 GPM. Natężenie przepływu jest podyktowane nie tylko produktem, ale także ciśnieniem wody w domu i liczbą osób z niej korzystających.

 

Ciśnienie wody

 

Podczas gdy natężenie przepływu odzwierciedla prędkość, ciśnienie wody zależy od siły. Bardzo niskie ciśnienie wody uniemożliwi prawidłową filtrację przez filtry RO, ponieważ system opiera się na ciśnieniu, aby przecisnąć cząsteczki wody przez membranę. Ciśnienie wody w domu jest mierzone w funtach na cal kwadratowy (psi).

 

Wiele większych systemów będzie wymagało co najmniej 40 do 45 psi, aby były skuteczne. W standardowym gospodarstwie domowym maksymalne psi będzie zwykle wynosić 60. Na ciśnienie wody będzie również wpływać powierzchnia domu, a także liczba użytkowników w gospodarstwie domowym.

 

Usuwanie zapachów

 

Według niedawnego badania Consumer Reports , prawie połowa Amerykanów, którzy piją wodę komunalną, skarżyła się na nieprzyjemny zapach z kranu. Chociaż zapach nie zawsze oznacza, że ​​coś jest nie tak, może sprawić, że nawilżenie będzie mniej atrakcyjne. Chlor jest jednym z najczęstszych czynników przyczyniających się do zapachu, substancji chemicznej stosowanej w urządzeniach do uzdatniania wody w celu oczyszczenia wody z bakterii, wirusów i pasożytów.

 

Na szczęście większość filtrów do wody, nawet dzbanki, pomoże zredukować zapach i poprawi smak. Im wyższy poziom filtracji, tym skuteczniejszy system będzie usuwał zarówno zanieczyszczenia, jak i wynikający z nich zapach.

 

Przystawka do kranu

 

Jak wcześniej wspomniano, wiele systemów RO będzie zawierać oddzielny dedykowany kran. Wiele zlewów wpuszczanych zawiera prefabrykowane otwory – niektóre mogą wymagać wybicia – które mogą pomieścić dodatkowy kran. Jednak inne będą wymagały wywiercenia nowego otworu, co dla niektórych może być wadą.

 

Kupujący mogą również chcieć zwrócić uwagę na styl baterii, aby upewnić się, że pasuje do estetyki projektu. Większość ma smukłą sylwetkę z mosiądzu i jest wykończona szczotkowanym niklem lub chromem. Niektórzy producenci oferują wybór wykończeń.

 

Instalacja

 

Instalacje systemów filtracji obejmują zarówno proste projekty DIY, które zajmują kilka minut, jak i bardziej szczegółowe prace, które mogą wymagać profesjonalnej pomocy, w zależności od poziomu sprawności. Osoby korzystające z głównego kranu jako źródła wody będą potrzebowały mniej czasu i potu podczas instalacji, co zwykle wiąże się z podłączeniem filtra do linii zimnej wody.

 

Choć nadal prostsze niż system filtracji w całym domu, filtry RO z oddzielnym dozownikiem wody mogą być bardziej zaangażowane. W zależności od tego, czy dostępny jest wstępnie wywiercony otwór na dodatkowy kran i ile miejsca jest dostępne pod zlewem, instalacja systemu może zająć minuty lub godziny. Wiele firm oferuje przewodniki, filmy lub wsparcie telefoniczne, aby pomóc w tym procesie.

 

Ścieki wodne

 

Jedną z wad systemów RO jest to, że przyzwoita porcja wody może zostać zmarnowana podczas procesu filtrowania, gdy odpady są spłukiwane. Niektóre systemy mają stosunek nawet 3 galonów zmarnowanych do 1 przefiltrowanego.

 

Dzięki nowym technologiom, takim jak specjalna pompa zwana pompą permeatu w celu zwiększenia ciśnienia wody, odpady te są redukowane. Inne obejmą ustawienie, w którym ścieki będą wykorzystywane do celów innych niż pitne. Kupujący powinni dążyć do niskiego stosunku odpadów do czystej wody.